Pagina de start a forumului www.CasaOnline.ro
 FAQ   Cautare   Membri   Grupuri   Inregistrare   Profil   Mesaje private   Autentificare 
nu va puneti ferestre de la APLAST

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.CasaOnline.ro -> Termopane (geamuri, usi)
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  

Autor

just_me

Data inscrierii: 05/Iun/2007

MesajTrimis: Mar Iun 05, 2007 6:54 am    Titlul subiectului: nu va puneti ferestre de la APLAST

Raspunde cu citat (quote)

Acum 2 luni de zile m-am decis sa imi pun si eu ferestre pe profil PVC la dormitoare.Pentru asta am apelat la una dintre cele mai "bine-vazute" firme din Ploiesti si anume APLAST. Lucreaza cu profile Rehau si mi-am zis ca este foarte bine ca si coeficientul de transfer termic sa fie foarte mic, si din acest motiv mi-am ales o fereastra cu coeficientul K=1.3. Din punct de vedere al executiei si respectarea timpilor de montaj au fost foarte corecti, insa acum 1 saptamana mi s-a fisurat sticla la unul dintre dormitoare.Am sunat la APLAST si un angajat al firmei a venit sa constate cele intamplate.S-a constatat ca sticla nu s-a fisurat din vina mea si au hotarat sa imi inlocuiasca sticla(acesta fiind in garantie).Mi s-a promis ca vin cu sticla noua in maxim 3 zile lucratoare. Dupa ce au trecut 4 zile lucratoare si dupa aproximativ 5 telefoane date la diverse persoane de la APLAST (printre care si sefa de magazin) s-au "catadicsit " sa vina sa imi monteze sticla sparta la ora 20.00 in seara zilei de vineri. Toate "bune si frumoase" pana acum insa cand am cerut o copie a procesului verbal de constatare si o copie a procesului verbal de montaj mi s-a raspuns sec ca mie nu imi trebuie asa ceva si mi-au spus sa semnez acele hartii. Am refuzat categoric sa fac acest lucru si am cerut sa mi se inmaneze certificatul de garantie al sticlei proaspat montate.Mi s-a raspuns din nou sec ca nu se mai inmaneaza o noua garantie pentru geamul proaspat montat deoarece mi s-a inmanat certificat de garantie cand mi l-au montat prima data sticla si ca acum nu mai este nevoie de un nou certificat pentru ca "s-a facut o interventie (reparatie) asupra tamplariei care avea certificat de garantie" (raspunsul scris intre ghilimele este dat de sefa de magazin APLAST). Acum va intreb si pe voi: Oare poti sa vii sa repari o sticla sparta?
Oare ce mare firma este si acest APLAST de isi permite sa isi bata joc de clientii ei si sa ii sfideze in cel mai clar mod cu putinta.
Voi credeti ca este corect ce face APLAST si daca nu ce credeti ca ar trebui sa fac?

Sus

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat

Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.CasaOnline.ro -> Termopane (geamuri, usi) Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum

Copyright (c) 2005-2007 Limes Advertising. Toate drepturile rezervate.

Solutie Web realizata de IT-Exchange: Optimizare web, Realizare & Design Web, Promovare site-uri, Inregistrare domenii web, Gazduire web